Zámek Laxenburg a slavnosti růží v Badenu

Zámek Laxenburg a slavnosti růží v Badenu, Rakousko, 16.6.2018, Bez stravy
Číslo zájezdu: 125652198

Zámek Laxenburg a slavnosti růží v Badenu

Rakousko

, ProgramZámek Laxenburg a slavnosti růží v Badenu

Termín:

16.6.2018 - 16.6.2018
Další termíny

Strava:

Bez stravy

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

1 den

Doprava:

autobus  -1 odjezdových míst

Cena od:

 -0 %
690 Kč ()


Cena zahrnuje
dopravu klim. autobusem, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
LAXENBURG - BADEN
1. den
Odjezd v ranních hodinách z Brna. Naší první zastávkou bude letní sídlo rodu Habsburků, zámek LAXENBURG. Laxenburg leží cca 15 km jižně od Vídně. Byl již od 14. století i díky blízkosti zámku Schönbrunn jarním a letním sídlem císařské rodiny. Svého vrcholu dosáhl v 18. století, v dobách Marie Terezie, kdy zde panoval rušný společenský život, zábava a turnaje. Rozlehlý zámecký park, společně s vodním hradem Franzesburg, býval cílem častých návštěv císařovny Sissi a Františka Josefa. Stavba vodního hradu byla dokončena v roce 1835. Nechal ho postavit císař František II. jako napodobeninu středověkého rytířského hradu na umělém ostrově uprostřed zámeckého jezera. Jednotlivé místnosti jsou nádherně zařízené a zpřístupněny jako muzeum a považovány za „pokladnu Rakouska“. Císařovna Sissi s Františkem Josefem zde strávili po honosné svatbě své líbánky. Sama Sissi zde holdovala dlouhým projížďkám na koni a také na tomto zámku se narodil i její syn a korunní princ Rudolf. Pobyt na tomto úchvatném místě si budeme moci zpříjemnit nejen procházkou parkem, ale i prohlídkou zámku spojenou s plavbou po přívozu. Odpoledne budeme pokračovat do BADENU, letní rezidence habsburských císařů. Císaři Františku I. se městečko hned při jeho první návštěvě v roce 1796 natolik zalíbilo, že až do své smrti v něm pobýval každý rok alespoň dva až tři měsíce, spolu s ním se sem na léto stěhoval celý panovnický dvůr a šlechta. V 19. století tu žil hudební skladatel Ludwig van Beethoven a stvořil zde svou Devátou symfonii. Město Baden je už po dlouhá léta vyhledávaným městem vhodným pro relaxaci. Po stovky let jsou známé zdejší termální prameny obsahující síru. Město, které je postaveno v biedermeierovském stylu se stává právě v červnu hlavním městem růží. Milovníci růží zde mohou objevovat na ploše 75 000 m2 více než 700 odrůd růží, jde o největší rakouské rozárium. Celkově je zde vysázeno na 20 000 růžových keřů. Zúčastníme se prohlídky zahrádkářského umění s doprovodným hudebním programem. Nádherné barvy a vůně růží nás zaručeně okouzlí. Poté odjedeme zpět do ČR, příjezd do Brna ve večerních hodinách.
Cena nezahrnuje
vstup do zámeckého parku v Laxenburgu, přívoz a prohlídka vodního hradu Franzesburg.
Anotace
po stopách Habsburků s množstvím květů a vůní
Pořadatelem tohoto zájezdu je ČSAD Tišnov, spol. s r.o., IČ 46905952.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Odjezd
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:
Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

Konečnou cenu Vám potvrdíme obratem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu nezávaznou rezervaci, spojíme se s Vámi a sdělíme Vám aktuální cenu (po započtení nejvyšší možné slevy) a výši všech povinných a nepovinných příplatků. V případě volné kapacity Vám potvrdíme rezervaci, a poté zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků uvedených před závaznou rezervací vyhrazena (chyby v systému či tištěném katalogu - námi sdělené údaje po nezávazné rezervaci již budou aktuální a budou uvedeny i na smlouvě).

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme (z 99% se shoduje s údaji v katalogu a na našem webu). Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK