Medvědí soutěska

Medvědí soutěska, Rakousko, 2.6.2018, Bez stravy
Číslo zájezdu: 125652234

Medvědí soutěska

Rakousko

, ProgramMedvědí soutěska

Termín:

2.6.2018 - 2.6.2018
Další termíny

Strava:

Bez stravy

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

1 den

Doprava:

autobus  -0 odjezdových míst

Cena od:

950 Kč  -5 %
900 Kč ()


TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Cena zahrnuje
dopravu klim. autobusem, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
MIXNITZ - TEICHALMSEE
Svozové trasy
A
1. den
Odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách. Přijedeme do rakouské vesničky MIXNITZ ve Štýrsku, která je výchozím bodem pro naši výpravu do dnes již legendární Medvědí soutěsky. Medvědí soutěska je impozantní skalnatá rokle, jejíž drsný půvab umocňuje prudký tok říčky Mixnitz. V roce 1978 byla Medvědí soutěska prohlášena za chráněnou přírodní památku. Zde začne náš turistický výšlap, který se skládá ze dvou částí. První absolvujeme všichni společně. Podnikneme naprosto jedinečný výstup, a to díky důmyslnému komplexu vybudovaných cest. Soutěska je návštěvníkům přístupná prostřednictvím stovek dřevěných lávek, žebříků a můstků.Ty jsou všude obehnány dostatečně vysokým zábradlím a cesta je navíc opatřena několika odpočívadly. Budeme stoupat skalnatým kaňonem po 164 žebřících okolo tůní a úchvatných vodopádů, padajících s divokým hukotem střemhlav dolů skrze soutěsku. Vystoupáme k hospůdce Guter Hirte, kde nabereme síly na poslední úsek cesty. Ten si již každý může zvolit sám. Pokud se vydáme přes vrchol Hochlantsch až do výšky 1 720 m, budeme odměněni nezapomenutelnými výhledy na okolní vrcholky a jezero TEICHALMSEE, kde na nás bude čekat autobus. Druhá stezka je méně náročná a vede přes zelené pastviny a louky kolem potoka Mixnitzbach. Obě cesty končí u jezera Teichalmsee. Příjezd do Brna v nočních hodinách.

Z Mixnitzu ke Guter Hirte překonáme výškový rozdíl přes 700 m, dále na vrchol Hochlantsch až 1 270 m. Před jejím absolvováním tedy zvažte své fyzické možnosti!
Cena nezahrnuje
vstup do soutěsky.
Anotace
procházka nad kaskádovými vodopády a příkrými útesy úchvatného prostředí Štýrských Alp se stane pro každého poutníka neopakovatelným zážitkem
Pořadatelem tohoto zájezdu je ČSAD Tišnov, spol. s r.o., IČ 46905952.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK